IKG Haber 10. Sayı
5 Eylül 2020
Sosyal Girişimciliğe Tam Destek
24 Temmuz 2020

“Yenilenebilir Gençlik Enerjisi (RE-YOU) Operasyonu” kapsamında yer alan teknik destek projesinin Başlangıç Toplantısı video konferans aracılığıyla gerçekleştirilmiştir.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın Faydalanıcısı olduğu, Balıkesir Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin Ortak Kurumlar olarak yer aldığı “Yenilenebilir Gençlik Enerjisi (RE-YOU) Operasyonu” kapsamında yer alan ve 36 ay sürecek olan teknik destek projesinin (hizmet alımı sözleşmesinin) Başlangıç Toplantısı 5 Ağustos 2020 tarihinde video konferans aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. .

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Faydalanıcı ve ortak Üniversiteler ile Teknik Destek Ekibinin katılımı ile düzenlenen toplantıda, açılış konuşmalarının ardından ilgili taraflar sözleşme kapsamındaki rol ve sorumlulukları bağlamında kendilerini tanıtmış; projenin amacı, bileşenleri ve faaliyetleri konusunda bir sunum gerçekleştirilmiş; projenin uygulama dönemine ilişkin ilke ve usuller ile göz önünde bulundurulması gereken esaslar hakkında Sözleşme Makamı tarafından bilgi verilmiştir..