ŞARTLI NAKİT TRANSFERİ PROJESİ LİSEYE DEVAM İÇİN DESTEK SAĞLADI
10 Temmuz 2019
TÜRKİYE’DE KAN TRANSFÜZYON YÖNETİM SİSTEMİNİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN TEKNİK YARDIM PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI
17 Haziran 2019

2014 – 2015 YILLARI ARASINDA IQVET – II HİBE PROGRAMI KAPSAMINDA UYGULANAN “DENİZİN BÜYÜSÜ” PROJESİ KAPSAMINDA TEKNE ve YAT BAKIM ONARIM DERSİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜFREDATINDA

2 Temmuz 2019

-Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı (IQVET – II) ile 2 Binden Fazla E-Öğrenme Materyali Hazırlandı, 300’den Fazla Modüler Program ve 100 Meslek Standardı Geliştirildi.


-Yat bakımını ve onarımı ile ilgili detaylı bilgileri MEB e-Yaygın Sisteminden(https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx) öğrenebilirsiniz.


Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) IV. Bileşeni olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) kapsamında finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı” kapsamında çok sayıda eğitim modülü hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bu modüllerin e-Yaygın Sistemi ortamında kullanımını sağlayarak, çeşitli konularda bilgisini geliştirmek isteyenlere destek oluyor. Hatta vatandaşların e-Yaygın Sistemi ortamında verilen kurslara katılarak, öğrenimlerini bir sertifika ile belgelendirmeleri de mümkün oluyor.

IPA kapsamında 2014-2015 yılları arasında yürütülen “Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı ile finanse edilen 70 farklı projeden birini Muğla-Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin uyguladığı Denizin Büyüsü adlı proje oluşturuyor. Proje ile Fethiye Tekne, Yat İmalatçıları ve Çekekçileri İşletme Kooperatifi ve Deniz Ticaret Odası işbirliği ile Tekne ve Yat Bakım Onarım modülü geliştirildi. Proje kapsamında hazırlanan modülün ilk öğrencileri projenin uygulandığı okulun 15 öğretmeni oldu. Ayrıca Tekne ve Yat Bakım Onarım teorik ve pratik eğitimini tamamlayan 20 sektör çalışanı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Geliştirilen Tekne ve Yat Bakım Onarım modülü ve eğitim/öğrenme materyalleri E-Yaygın Eğitim Programı içinde ve ilgili okulların Gemi Yapım Alanlarında kullanılmaya devam ediyor.