baskanimiz


Burak Çağatay DOĞAN
AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan V.


1978 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesinde (7 yıl Almanca eğitim),üniversite öğrenimini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Jean Monnet bursiyeri olarak İngiltere/Sheffield Üniversitesi Küresel Sosyal Politika bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Doktora öğrenimine Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde özel öğrenci olarak başlamıştır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Plan Prensipler Başkanlığı’nda yedek subay olarak gerçekleştirdiği askerlik hizmetini takiben, 2004 yılında T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde (ÇASGEM) uzman yardımcısı olarak kamu kariyerine başlamıştır. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türk Ulusal Ajansında ihale yöneticisi, koordinatör ve uzman düzeyinde çeşitli görevler ifa etmiştir.

2012 yılında Başbakanlık, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde Basın ve Enformasyon Uzmanı olarak görev almış, G-20 sürecinde görev gücü üyesi olarak çalışmıştır. Ağustos 2015 - Mart 2016 tarihleri arasında Başbakanlık, Göç ve İnsani Yardımlardan Sorumlu Baş müşavirliğinde danışman olarak Suriye Krizi sürecinde özellikle AB ile yürütülen dış yardım müzakerelerinde yer almıştır.

Mart 2016’dan itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığında Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Uzmanlık alanları; dış yardımlar, fon yönetimi, AB ile ilişkiler, IPA, küresel sosyal politikalar ve uluslararası kuruluşlar olan Burak Çağatay Doğan; İtalya, Danimarka, Almanya, İngiltere, Norveç, Belçika gibi ülkelerde çeşitli çalışmalarda ve üst düzey ziyaretlerde bulunmuştur.

Evli ve 2 erkek çocuğu babası olup, çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir.